Sälj- & Marknadspodden

Podd #220 – Skapa alignment mellan marknad och produktledning

Vi gästas av Eva Skoglund, med gedigen erfarenhet som produktchef! Lyssna för värdefulla insikter om produktens värde och hur du skapar försäljningsframgångar.

 

Eva Skoglund i Sälj- & Marknadspodden

Insikter från en erfaren produktchef

I detta avsnitt av Sälj- & Marknadspodden pratar vi produktledning och marknadsföring inom B2B! Tillsammans med vår gäst, Eva Skoglund, utforskar vi betydelsen av att förstå och effektivt kommunicera värdet i dina produkter, samt hur man mäter prestation och optimerar försäljningsframgångar.

Eva delar med sig av sin omfattande erfarenhet inom olika sektorer, inklusive telekom, flyg och försvar, medicinteknik, fordonsindustrin, tillverkning av kiselbaserade produkter och processindustri. Hennes kunskap sträcker sig från små organisationer med 20 anställda till jättar som Intel med över 100 000 anställda.

Detta avsnitt erbjuder insikter och inspiration för att ta din affärsstrategi till nästa nivå genom att skapa alignment mellan säljmarknad och produktledning. Missa inte detta avsnitt med Eva Skoglund!

Anders Hermansson

Vill du uppgradera din marknadsföring?

Från enstaka kampanjer till din kompletta digitala avdelning. Vi skräddarsyr lösningar som lyfter din marknadsföring.

Senaste inläggen

  • B2B VD tillväxt

    Growth Alliance

    Den nya verkligheten för B2B-tillväxt – insikter från 30 svenska VD:ar

    Den nya verkligheten för B2B-tillväxt – insikter från 30 svenska VD:ar

  • VD rapport om tillväxt growth alliance

    Growth Alliance, Guide

    Tillväxtens nya verklighet – insikterna varje B2B-VD behöver just nu

    Tillväxtens nya verklighet – insikterna varje B2B-VD behöver just nu

Senaste poddavsnitten

  • Podd #242 – Så gör du B2B e-handel till en tillväxtmotor

  • Podd #241 – Så får du med hela organisationen på tillväxtresan

  • Podd #240: VD-undersökning om utmaningar kring tillväxt, en första sneak peek

  • Podd #239 – Live Stream på LinkedIn: så bygger du förtroende och räckvidd

  • Podd #238 – Så skapar du ett oemotståndligt erbjudande som driver tillväxt

  • Podd # 237 – Därför läcker din tratt

  • Podd #236 – Därför är din tratt för tunn

  • Podd #235 – En uppdatering om nuläge och framtid för LinkedIn